„Láska je stav duše. Něco jiného je, když člověk vzplane poprvé, jinak ji vidí táta a máma s dětmi a jinak staří lidé v takzvaném prázdném bytě. Láska je slovo a slova jsou ošidná.“

Karel Kryl

Zveme vás na webinář

Sexuální život rodičů a jeho vliv na děti

1.11.2018, 18:00 h

čtvrtek večer, na vašich online zařízeních

Chci se přihlásit na webinář

O čem budeme hovořit:

Předat dítěti zdravý pohled na sexualitu je v dnešní nepodporující a zmatené době mnohdy náročné. Sami rodiče mají ve své sexualitě mnohdy spoustu tabu, zranění, předsudků a očekávání. A tyto své vzorce a postoje, často převzaté zase od svých rodičů a společnosti, svým dětem předávají. Mnoho rodičů se stydí se svými dětmi otevřeně mluvit o sexu, natož jim s přirozeností a láskou pootevřít dveře do jejich ložnice.

Rodič je pro řadu dětí nejdůležitějším životním vzorem. Je tak především na rodičích, co budou svým dětem ukazovat, vštěpovat, a jak zdravý či nezdravý základ vnímání a postoje k sexualitě jim do života dají. Rodiče, kteří se svými dětmi hovoří otevřeně o sexualitě a zároveň otevřeně partnerskou sexualitu žijí, přináší do jejich života více, než si možná sami uvědomují. Jejich děti jsou pak v dospělosti mnohem zodpovědnější, přirozenější a živější v mnoha ohledech.

S otevřeným přístupem je potřeba začít v odpovídajícím věku dítěte, a to ještě před započetím sexuálního života. Jen tak mají totiž děti čas veškeré poznatky a pohledy na sexualitu zpracovat. Pochopit, jak fungují rodinné a vztahové hodnoty, a podle toho můžou ony sami dále schopny formovat a řídit svůj vlastní život. A to nejen ten sexuální, který je přirozenou a velmi důležitou součástí života každého člověka. Důležité je, aby např. rozhovor byl veden formou diskuze, nikoliv přednášky. Neboť na tu především týnejdžři reagují mnohdy odmítavě.

Důležité tedy je navést děti v tématu sexuality správným a zdravým směrem, ukázat, že prožívání sexuality je přirozené a krásné. Ale zároveň je důležité upozornit na možné dlouhodobé následky nesprávného chování a přístupu k sexualitě.

 

Prostor pro vaše dotazy:

Na maximum dotazů odpovíme během natáčení webináře.
Na ostatní odpovíme písemně později.

 1. Marcel Jakubovie napsal:

  Ahoj všem, mám syna 12 let a cítím a vidím, že nastal čas pro první nebo základní zasvěcení do prostoru zvaného sexualita – sex. Prosím o navedení jak s tématem začít a kde se v něm pohybovat a kam až je dobré v prvním hovoru zajít. Syn je velmi vnímavý, citlivý mladý muž a už má za sebou nahlédnutí do naší ložnice, když jsme se se ženou milovali. Doma se před sebou nestydíme, neskrýváme nahotu, naopak ji máme zcela přirozenou. Díky za váš pohled. Ahoj Marcel

  • Jana a Václav Němečkovi napsal:

   Děkujeme za dotaz, odpověděli jsme ve webináři. Krásné dny Jana a Václav:-)

 2. Iva napsal:

  děkujeme, úžasné názory.

  • Jana a Václav Němečkovi napsal:

   Děkujeme Ivo. Nechť slouží k vyššímu dobru nás všech. Zdravíme Jana a Václav :-).

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tématem vás provedou:

Jana Němečková
Jana Němečková

Jana je zakladatelkou projektu cisarskyporod.cz a centra osobního rozvoje v Olomouci. Ve své třináctileté praxi se věnuje kraniosakrální terapii, vaginálnímu mapování, rodinným konstelacím a kurzům předporodní a poporodní péče. Velmi laskavě a citlivě pracuje s posvátným prostorem sexuality (více jananemeckova.cz). S manželem Václavem vedou projekt Partnerská cesta.

Václav Němeček
Václav Němeček

Od roku 2011 se věnuje práci s mužskou skupinou a od roku 2013 vede iniciační mužské výcviky (vizte Mužský kruh). S manželkou Janou vedou projekt Partnerská cesta.

Petr Hadač
Petr Hadač
moderátor webináře

Koordinátor OTA v Jihomoravském kraji, spolu-tvůrce Taťkária, mentor výcviku Mužská síla, facilitátor councilů, kouč a lektor. Můj zájem o výchovu a vedení dětí mě mimo jiné přivedl i ke smíření se s mými rodiči, uznání jejich láskyplné péče a pochopení širších i hlubších vztahů v rodině.

Chci se přihlásit na webinář

Pokud vás náš projekt zaujal, přihlašte se o další informace.
Máte dvě možnosti:

Jsem otec a mám vážný zájem zapojit se do projektu!

Tyto informace nám slouží pro vaše snadnější zapojení do programu. Po jeho ukončení vymažeme informaci o otcovství. Zachování ostatních informací si s vámi znovu potvrdíme.

Nejsem otec, ale chci od vás dostávat informace.

Ideální je vyplnit všechny informace. Město pobytu potřebujeme vědět kvůli přiřazení vašeho kontaktu k regionálnímu organizátorovi. Po jeho projektu si zachování informací o vás znovu potvrdíme.