„Otec a matka mají mnoho práce a nemají na dítě čas... Toto jsou věci, které ničí mír.“

Matka Tereza

Nástěnka - Liberecký kraj

Tátové, připravili jsme pro vás sérii setkání (přednášek, seminářů a workshopů), na kterých se sejdeme nejčastěji ve formě kruhu sdílení, ale i dalších formách. Většinou jen my dospělí, ale někdy i s dětmi (semináře a workshopy). Veškeré informace o setkáních otců v Libereckém kraji najdete na této stránce. 

Místa setkání:

centrum HaJiRu, Růžodolská 148/9, Liberec 11, www.hajiru.cz

Termíny konání akcí

První setkání (přednáška)
Datum: středa 8.2.2017
Čas:      18:00 - 21:00

Termíny večerních setkání 2017

středa 8. únoratéma Příběh mého otcovství - úvodní večer
středa 22. února, téma Já jako otec
středa 29. března, téma Role v rodině
středa 26. dubna, téma Rodičovství vs. partnerství
středa 31. května, téma Vývoj dítěte
středa 28. června, téma Já jako dítě
středa 27. září, téma Výchova dětí
středa 25. října, téma Peníze v rodině
středa 29. listopadu, téma Sešívané rodiny
středa 13. prosince, téma Otcem na každém kroku - přesah mého otcovství

Termíny pro celodenní akce

sobota 27. května
sobota 26. srpna

Termíny večerních setkání 2018

středa 31. ledna, téma Jak zvládat Chronos
středa 28. února, téma Nevýchova
středa 28. března, téma Finanční gramotnost dětí
středa 25. dubna, téma  Intimita a sexualita ve vztahu
středa 30. května, téma Děti a virtuální realita
středa 27. června, téma Rituály v rodině
středa 26. září, téma Hranice a pravidla
středa 31. října, téma Rodič vs. Systém
středa 28. listopadu, téma Agresivita u dětí
středa 12. prosince, téma Když děti pláčou

Termíny pro celodenní akce

23.06.2018 - téma Děti a rituály

Facilitátoři v Libereckém kraji jsou:

Michal Filip
Michal Filip

40 let, momentálně (už pár let) se pohybuju na atrakcích "začínající rodina" a "začínající firma". Je to něco mezi cetrifugou a horskou dráhou, ale baví mě to. Jsem vděčný za takzvaný osobní rozvoj, který mi pomohl se v životě nezbláznit, nevzdat a nepropadnout depresím, beznaději a neskončit jako oběť. Velice rád se dělím o tyto dovednosti. Lektorská a průvodcovská činnost na mužských seminářích je pro mě příjemným posláním, relaxací a zábavou.
Kontakty: 604 591 280, rozvoj@michalfilip.com.

Čeněk Pospíchal
Čeněk Pospíchal

Jsem otcem 2 dcer, narodil jsem se v blížencích roku 1974, formálně mám technické vzdělání. Určitým vývojem a prací na sobě jsem se dostal k tomu, že ve volném čase pracuji s muži (vedeme výcvik Cesta vědomého muže), pořádám mužské kruhy, propaguji a užívám „council“ (poradní kruh) jako formu komunikace, sdílení a řešení různých situací. Do projektu OTA jsem se rozhodl zapojit i proto, že otázka otcovství je v současné době velmi aktuální a pro rodiny, muže a společnost obecně v lecčem nová (rodiny i jednotlivci žijí tak, jak lidstvo nikdy dřív nežilo). Pro mě osobně je aktuální v tom, že mé dcery představují „potenciální bezpečnostní riziko“ 😉 (je jim 14 a 11), a já mám chuť být ve společnosti otců, kteří už buď vědí, nebo se mohou alespoň vzájemně inspirovat.
Kontakty: 775 233 583, cenek.pospichal@gmail.com

Tomáš Tesař
Tomáš Tesař

Jsem manželem skvělé ženy a otcem tří úžasných dětí a udržení láskyplného a radostného domova je pro mě celoživotním, nejdůležitějším a taky nejtěžším projektem. Přesto jsou pro mne v životě i další důležité věci. A jednou z nich je podpora mužů v tom být lepším člověkem než předtím. Být lepším mužem, synem, manželem a právě i otcem. Myšlenka projektu OTA mě nadchla a výborně se doplňuje s projektem Mužský svět (www.muzskysvet.com), kde jedním z témat je právě otcovství a dětství. Rád bych pomohl otcům lépe se usadit v roli otce se všemi jeho odpovědnostmi a zároveň navázat upřímnější a hravější vztah se svými dětmi. Což bývá pro otce někdy opravdu obtížná kombinace k vyřešení. Miluji svou ženu, děti a náš společný domov, truhlářství, tesařství, permakulturu, přírodu, létání rogalem a ježdění na skútru, cestování a lezení po skalách.
Kontakty: 731 401 194, tomas.tesar@muzskysvet.com

Ondřej Nejezchleb
Ondřej Nejezchleb

Pocházím z města Liberec, kde pracuju i žiju. Mám rád přírodu, pobyt venku, dobrou a veselou náladu, oheň, zpívání, lidi a jejich příběhy. Práci na sobě jsem začal někdy roce 2009, kdy jsem se zúčastnil kurzu Modrá alfa u Petra Velechovského. Pokračoval jsem přes dva stupně Reiki, masáže a další věci hlouběji sám k sobě. Od roku 2012 jsem účastníkem Councilových kruhů, podílel jsem se na přípravě mezinárodního councilového setkání ECN Gathering v roce 2015 tady u nás v ČR. V roce 2013 jsem prošel ročním výcvikem, kde byl součástí i Visionquest které vedl Zdeněk Webera. Dál jsem pokračoval učením Medicinewheelu (medicínský kruh) u Edith Oepen, která je zároveň i mojí mentorkou. Spolu s Tomášem Tesařem vedeme v Liberci Mužský svět a Visionquesty. A proč to dělám? Protože cítím potřebu, vytvářet prostor pro chlapy, protože cítím, že je to třeba. Potřeba natolik bezpečného a svobodného prostředí, kde by muži mohli být sami sebou. Prostoru, kde můžou sdílet vše, co je těší i trápí bez posuzování, hodnocení… Cítím potřebu obnovy zdravého mužství, nestydět se za vlastní hodnoty, neplout s davem. Tím, že se vnitřně uzdravím sám, zároveň působím ať už vědomě nebo ne na všechny chlapi okolo. Souseda, tátu, i vlastního syna.

Projekt Otec v akci má působnost v těchto dalších krajích:

Středočeský
Královéhradecký
Moravsko-slezský
Olomoucký
Jihomoravský

 

 

Pokud vás náš projekt zaujal, přihlašte se o další informace.
Máte dvě možnosti:

Jsem otec a mám vážný zájem zapojit se do projektu!

Tyto informace nám slouží pro vaše snadnější zapojení do programu.

Nejsem otec, ale chci od vás dostávat informace.

Ideální je vyplnit všechny informace. Město pobytu potřebujeme vědět kvůli přiřazení vašeho kontaktu k regionálnímu organizátorovi.